Kaip žinoti, koks dujinis katilas yra kokybiškas?

Dujiniai šildymo katilai neabejotinai yra ekonomiškai naudingiausias sprendimas šilumai namuose palaikyti. Taigi, jei sąlygos leidžia, kiti variantai dažniausiai net nebūna svarstomi. Tik ar visi dujiniai katilai yra vienodi? Ar visgi reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus, renkantis įrenginį savo namams? Žinoma skirtumai yra ir kaip bet kuris gaminys, katilai taip pat turi savo skirtumus, į kuriuos siūlome atkreipti dėmesį.

Pirmas dalykas, kurį vertėtų nuspręsti – ar reikalingas pastatomas ar pakabinamas katilas. Iš pavadinimų suprantama, kad pirmas variantas statomas ant grindų, o antrą galima kabinti ant sienos. Pastatomas katilas dažniausiai būna didesnio dydžio ir svorio, montuojasi ant grindų ir būna pajungiamas prie didesnio našumo vandens šildytuvo. Pakabinamo gabaritai leidžia jį pritaikyti praktiškai visur, net ir nedideliuose kambariuose. Tokie įrenginiai yra gerokai universalesni ir ieškant įrenginio į namus ar butą, jie būtų optimalus pasirinkimas.

Kitas dalykas, kurį reikia pasirinkti yra katilo tipas. Pagal jį katilai dalinasi į sisteminius (vieno kontūro) ir kombinuoti (dviejų kontūrų). Pirmas variantas tinkamas tik patalpose su centriniu vandentiekiu, antras variantas tinka tiek patalpų tiek ir vandens šildymui, kas daro ji gerokai universalesniu ir populiaresniu pasirinkimu.

Ne ką mažiau svarbu yra išsirinkti ir tinkamą katilo galingumą. Tam, kad nustatyti reikiamą galią, turėtumėte įvertinti kelis esminius parametrus: šildomų patalpų plotą, lubų aukštį, langų skaičių, patalpų vietą (kampinės ar ne), kaimynystėje esančios nešildomos patalpos. Šilumos praradimai įprastai sudaro apie 100 vatų vienam kvadratiniam metrui. Kalbant apie vandens šildymą, reikia įvertinti ir kiek karšto vandens jis galės paruošti per minutę. Kitą svarbią informaciją, renkantis kokybišką dujinį katilą rasite svetainėje https://namams24.lt/43-dujiniai-katilai.