Ko pacientai klausia odontologo?

Dantu implantai

Odontologas – tai tas asmuo, kurio turėtumėte klausti pačių įvairiausių klausimų, susijusių su dantimis. Dažnai žmonės nepagrįstai bijo odontologo. Ši baimė greičiausiai kyla iš to, kad kiekvienam iš mūsų yra itin nemalonus skausmas, o dažnam atrodo, kad odontologui nerūpi kaip jaučiasi pacientas ir tyčia nekreipia dėmesio į paciento skausmą. Bet ar tai vyksta iš tikrųjų? Žinoma, kad ne!

Kiekvienas odontologas nuoširdžiai rūpinasi savo pacientais, todėl jis užduoda pačių įvairiausių klausimų, kad susidarytų tam tikrą vaizdą ne tik apie dantų būklę, bet jūsų burnos higienos priežiūros įpročius. Kai kurie pacientai pasirodo itin originalūs ir patys pasiteirauja apie tam tikrus dalykus, kurie gali išgąsdinti odontologą.

Kiekvienas nori gražios šypsenos, todėl dažnam odontologui tenka išgirsti pačių įvairiausių klausimų apie tai, kokiomis priemonėmis pacientai dalinosi dantis. Pavyzdžiui, kai kurie prisipažįsta, kad naudoja sodą, vieni – anglį, o treti kažkokias neaiškios kilmės balinamąsias lazdeles, kurios suteikia trumpalaikį baltumą. Visas šias nevykusias priemones vertėtų mesti į šiukšlių dėžę. Kosmetinėje odontologijoje yra naudojamos tik pačios moderniausios priemonės, todėl tokios procedūros kaip dantu tiesinimas ar balinimas yra ne tik efektyvios, bet ir už prieinamą kainą.

„Jums reikalingas dantų protezavimas“ – dažnam ši frazė, ištarta odontologo, nuskamba kaip mirties bausmė. Pacientai bijo dantų protezavimo, todėl dažnai klausia pačių įvairiausių (ir neretai absurdiškiausių) klausimų apie protezavimą. „Ar protezai neiškris man išsižiojus?“, „Ar ištrauksite mano visus dantis?“, „Ar turint protezus man reikia valytis dantis?“. Gaila, kad žmonės vis dar pasitiki kažkokiais mitais ir neleidžia odontologui gerai atlikti savo darbo. Protezavimas gali pasiūlyti keletą gydimosi būdų, o vienas iš populiariausių – dantu implantai. Pasirinkus implantus jūs ne tik išsaugosite savo sveikus dantis, bet ir turėsite puikų iškritusių dantų pakaitalą.

Kartais odontologui tenka padirbėti psichologu, padedančiu pakeisti žalingą pacientų mąstymą tam tikrais klausimais. Vertėtų nepasitikėti iš kartos į kartą užsilikusiais mitais ir geriau paklausyti ką sako odontologas. Tai jums garantuos ne tik šypseną, bet ir laimingesnį gyvenimą.