Kur geriausia pirkti sėklas?

Kiekvienas sėjos sezonas: tiek ankstyvosios, tiek vėlyvosios, daržininkams mėgėjams reiškia ir mintis apie tai, ką sėti, kur sėti ir kokias sėklas pasirinkti. Daržininkai profesionalai, auginantys daržoves pardavimui, dažniausiai jau yra išsigryninę, kokias daržoves auginti, tačiau, kur pirkti sėklas, aktualu ir jiems. Ir tai jiems aktualu visus metus, nes jų sėja sezono neturi.

Šiandien yra daugybė būdų nusipirkti daržovių sėklų: specializuotos sėklų parduotuvės, prekybos centrai, turgus ir net gi internetas.

Specialistai mažiausiai simpatijų skiria sėklų prekybai turguje, nes niekada nebūna visiškai aišku, ar sėklos nėra pasenusius, ar jos laikytos sausoje ir tamsioje vietoje, ar sėklos gautos iš patikimų tiekėjų ir pan. Visos kitos prekybos vietos – patikimesnės ir turinčios savų pliusų ir minusų.

Pirkti sėklas prekybos centre patogu, nes nereikia specialiai vykti į pardavimo vietą, kaip pavyzdžiui, perkant sėklas specializuotoje sėklų parduotuvėje. Jūs sėklas galite įsigyti bet kada, tiesiog atėję nusipirkti maisto šeimai. Tačiau pirkdami sėklas prekybos centre, neturėsite galimybės pasikonsultuoti su specialistu. Štai, specializuotoje sėklų parduotuvėje visada yra konsultantas, kuris patars visais sėklų laikymo, sėjimo, augalų auginimo ir priežiūros klausimais.

Tačiau itin sparčiai populiarėja ir sėklos internetu. Jei prieš dešimtį metų daržininkas būtų pasakęs, kad sėklas perka internetinėje parduotuvėje, kiti būtų nustebę, o šiandien – tai greita, patogu ir pigu. Sėklas internetu perka tiek daržininkai mėgėjai, tiek daržininkai profesionalai, tačiau būtent pastarieji tai įvertina kaip didelį patogumą. Perkant daržovių sėklas dideliais kiekiais galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Taigi, jei ir Jus kankina klausimas, kur pirkti sėklas, svarbu įvertinti, ar Jums svarbiausia greitis, ar konsultacijos galimybė, ar patogumas ir gera kaina. Šiandien kelių, kaip nusipirkti sėklas, yra daug, todėl kiekvienas daržininkas ras sau tinkamiausią.