Makšties sausumas

makšties sausumasMakšties sausumas dažniausiai pradeda kamuoti menopauzės metu. Prasidėjus menopauzei, keičiasi hormonų balansas, silpsta makštie audiniai. Gali pradėti vystytis makštie atrofija. Makšties atrofija yra makštie sienelės suplonėjimas. Suplonėjusi sienelė praranda elastingumą, stangrumą ir savybę apsirūpinti drėgme.

 

Prie kokių problemų tai veda?

 

Visų pirma, makšties sausumas pradeda gadinti lytinį gyvenimą – patiriamas diskomfortas ir skausmas sueities metu, padidėjusi trintis sukelia sužalojimų riziką tiek vyrui, tiek moteriai. Be to, sumenksta patiriamas malonumas ir tampa sunku pasiekti orgazmą. Suprastėjusi lytinio gyvenimo kokybė gali privesti prie kitų fiziologinių ir psichologinių problemų, nesutarimų šeimoje, santykių atšalimo.

 

Taip pat gali atsirasti nemalonūs pojūčiai, kurie gali pradėti kankinti kasdien. Tai nepatogumo, dirginimo, veržimo, perštėjimo jausmas makštyje. Sausesnė negu įprastai makštis taip pat padidina infekcijų ir uždegimų atsiradimo riziką.

 

Kaip spręsti problemą?

 

Rūpinkitės savo makštimi ir naudokite tik tinkamas higienos ir apsaugos priemones. Tai pat, yra pravartu atlikti reguliarią mankštą. Ne tik makšties, bet ir viso kūno. Geresnė savijauta, gera kraujotaka padės makštį aprūpinti deguonimi ir kitomis reikalingomis medžiagomis, ir tai tikrai duos teigiamų rezultatų.

 

Makšties sausumo problemą galima spręsti chirurginiu būdu. Chirurgas atnaujina makšties gleivinę kaip ir bet kokius kitus audinius Atnaujinta gleivinė tampa stangresnė, elastingesnė ir geriau apsirūpina drėgme. Taip pat, specializuotose klinikose galima išbandyti lazerines makšties atstatymo procedūras. Šios procedūros yra neskausmingos, greitos ir patikimos, tad dažnai yra patrauklesnės negu įprastesnis gydymas chirurginiu būdu.

 

Taip pat, makšties sausumas yra gydomas atliekant trombocitų ir kraujo plazmos injekcijas. Iš paimto veninio kraujo pagaminamas veiksmingas koncentratas, kurį suleidus į gydomą vietą, oda atsistato.

 

Būdų problemai spręsti yra, belieka išsirinkti.