Lovos vaikams: lengviau nei manėte

lovos vaikamsTėvams dažnai atrodo, kad vaikiškos lovos paieška – tikras iššūkis, todėl jie dažnai atidėlioja šio įprasto pirkinio paieškas. Pirmiausia, kaip ir beieškodami bet kokio didesnio pirkinio, tėvai ieško informacijos internete, o tai dar labiau išgąsdina: internete šia tema kalbama daug ir dažnai visos kalbos prasideda paminėjimu, kaip sunku išrinkti lovą vaikams. Tačiau skubame nuraminti: tai tikrai nėra taip sunku, kaip atrodo.

Lovos vaikams skirstomos pagal amžių, dažniausiai, tai kūdikio lovelės, lovos vaikams nuo 2 metų, lovos mokyklinio amžiaus vaikams, lovos paaugliams, o, galiausiai, mums visiems įprastos lovos suaugusiems. Tačiau remtis vien šiuo skirstymu neverta, nes yra ir daugiau skirtingų kelių.

Daugeliui tėvų, pamačiusių tokį skirstymą, kyla klausimas, ar reikia lovas taip dažnai keisti. Apie kūdikio lovelę diskutuoti – neverta: jos būtinumo nesvarsto niekas. Tačiau vėliau galima pasirinkti įprastą viengulę miegamojo lovą, o pagal vaiko amžių pakeisti įvairius elementus. Patiems mažiausiems miegotojams reikalinga apsauga nuo iškritimo iš lovos, kurią vėliau galima nuimti. Skirtingo ūgio ir svorio vaikams, taip pat ir tam pačiam augančiam vaikui, reikalinga vis kitokia atrama, todėl pagal vaiko svorį ir ūgį reikia pakeisti ir čiužinį. Čiužinio kietumas ir atramos vietos – itin svarbios besiformuojančiam organizmui, kaulų ir stuburo sistemoms, raumenims. Galima kartu su čiužiniu pakeisti ir lovos groteles, nes jos užtikrina čiužinio vėdinimąsi, higieną bei ilgaamžiškumą.

Taigi, vienas iš kelių, renkant vaikišką lovą, yra klasikinė kokybiška viengulė miegamojo lova ir nuolat pagal vaiko amžių, ūgį ir svorį pritaikomi elementai. Specialistai vieningai sutaria, kad toks būdas, žvelgiant į perspektyvą, leidžia sutaupyti. Taip pat tai patogu tėvams, auginantiems kelis skirtingo amžiaus vaikus.