Neįprasti nuotykiai Lanzarotėje

LanzarotėLanzarotė, visai nedidelė sala Atlanto vandenyne, į vakarus nuo Šiaurės Afrikos, priklauso gerai žinomam Kanarų salynui. Patys Kanarai yra Ispanijos žinioje. Atostogos Kanaruose daug kam skamba kaip kažkokia nepasiekiama prabanga, tačiau pasigilinus paaiškėja, kad nieko brangaus tokiose atostogose nėra. Patirti įvairių nuotykių bei parsivežti įspūdžių iš Lanzarotės ar kurios kitos Kanarų salos nėra nei brangu, nei sudėtinga.

Lanzarotė visų pirma garsėja savo gamta. Pietų kraštų miškai, vešli augalija, kurią keičia ugnikalnių krateriai ir didžiuliai lavos laukai, primenantys mėnulio ar Marso peizažą. Na, primenantys tiems, kurie tuos dangaus kūnus matę iš arčiau nuotraukose. Žavi Lanzarotė ir savo paplūdimiais, smėlėtais pakrantės ruožais, įsiterpusiais tarp galingų uolų. Pasivaikščiojimas nuošalesnėmis Lanzarotės vietomis, kur turistai užklysta ne taip jau ir dažnai, galima pasijusti tikru atradėju. Mažos ramios įlankėlės, aštrios uolos, vandenyno išplauti plyšiai uolose ir bangų vandenių maitinami ežeriukai uolose, kur galima sutikti kokį krabą ar net keistą žuvį, tikrai turi savo žavesio. Žinoma, standartinė kelionė po populiariausias salos vietas taip pat suteikia daug atradimų, tačiau porą dienų pasivaikščioti patiems kur nors nuošaliau tikrai rekomenduojama.

Lanzarotė garsėja ir savo urvais. Netgi spalvotais, pavyzdžiui žaliais, urvais, kuriuos aplankius išties pasijunti kaip kitame pasaulyje. Tiesa, kažką atrasti urvų srityje turbūt jau būtų sudėtinga, ypač kad gidas tikrai neleis niekur nukrypti. Bet būtų tikrai nepakartojama patirtis. Ši vulkaninė sala po žemės paviršiumi galbūt slepia daug daugiau erdvių nei iki šiol yra žinoma. Vis tik gal tokius atradimus reiktų palikti profesionalams.

Ugnikalniai, urvai, lavos laukai ir smėlėti paplūdimiai – dažniausi Lanzarotės atributai. Tačiau saloje yra ir nedidelių kaimelių, kurių gyventojai verčiasi senaisiais amatais – turi didesnius ir mažesnius ūkius, kasdien leidžiasi į žvejybą vandenyne ar užsiima kokiais nors rankdarbiais. Įvairūs specializuoti socialiniai tinklai leidžia susirasti tokių ūkininkų, kurie leistų ne tik pas juos pagyventi kelias dienas, bet ir padirbti jų kasdienius darbus kartu, taip geriau įsijaučiant į tikrą salos gyvenimą. Vis tik vietiniams Lanzarotė yra tiesiog namai, su buitimi, kasdieniniais darbais ir rūpesčiais, o ne tik žavūs urvai ar ugnikalnių krateriai. Vietinių gyvenimo pažinimas kelionėje dažnai būna kur kas įspūdingesnė patirtis nei aplankyti populiariausi objektai.