Pakeiskime prastą Lietuvos statistiką

Išmaniosios apyrankės

Sveika gyvensena – kodėl jai turėtume skirti pakankamai dėmesio?

Šiais laikais labai daug ir dažnai kalbama apie tai, kas yra sveika, kas turi didelės teigiamos įtakos mūsų kūnui, kokiu būdu galima efektyviausiai padailinti savo kūno linijas, kokius maisto produktus reikėtų vartoti, kokie žalingi įpročiai turi didžiausią įtaką įvairių ligų atsiradimui ir kt. Trumpiau tariant, šiandien sveika gyvensena yra numeris vienas, o tai reiškia, kad visam tam yra didelė ir reikšminga priežastis.

Galbūt pastebėjote, kad prieš dešimt ar penkiolika metų apie sveikos gyvensenos propagavimą ir jos naudą girdėjome pakankamai nedaug. Ir tai tikrai nėra komunikacijos trūkumas, technologinių priemonių ribotumas ir pan. Priežastis visai kitokia. Žmonės nematė didelės būtinybės, nes nejautė akivaizdžių problemų. Tuo tarpu dabar situacija yra visiškai pasikeitusi. Pastebima, kad kasmet atsiranda vis daugiau nutukusių žmonių, o tai tampa labai didele problema. Ką jau kalbėti apie tai, kad Lietuva jau spėjo tapti greičiausiai tunkančia tauta. Tai iš tiesų visiškai nedžiuginantis „pasiekimas“. Juk turbūt žinote, kad lietuviai pirmauja pagal suvartojamo alkoholio kiekį, taip pat ir pagal savižudybių skaičių, todėl visa ši neigiamų aspektų puokštė labai nekaip pristato mus pasauliniame kontekste.

Todėl natūralu, kad daug ir dažnai kalbėti reikia ne tik apie savižudybių prevenciją ir alkoholizmo mažinimą, tačiau ir apie sveikos gyvensenos propagavimą. Ir nors galite sakyti, kad nėra jokios prasmės apie tai kalbėti – juk visiems ir be papildomų kalbų turėtų būti aišku, kad sveika gyvensena prailgina gyvenimą, padeda išvengti įvairių ligų kilimo, suteikia daugiau energijos ir kt. – labai klystate. Yra vienintelis atvejis, kuomet apie tai kalbėti nereikėtų. Ir jis ypač šiandien yra tiesiog neįsivaizduojamas. Jei kiekvienas iš mūsų ne tik suprastų sveikos gyvensenos naudą, tačiau taip pat ir ją propaguotų, apie šią svarbią kiekvieno iš mūsų gyvenimo sudedamąją dalį būtų galima nekalbėti. Tačiau, kai kiekvienas matome didelę problemą, kurios mastai tik dar labiau auga, ignoruoti sveikos gyvensenos tiesiog negalima.

Be abejo, jūs taip pat galite sakyti, kad jūsų svoris yra puikus, nepaisant to, jog kasdien suvalgote didelį kiekį greito ir nesveiko maisto, todėl nematote jokios priežasties, kodėl turėtumėte keisti savo mitybos įpročius ar padidinti kasdienį fizinį aktyvumą. Tačiau į šią problemą turėtumėte žvelgti šiek tiek plačiau. Turite suprasti, kad tai, kaip gyvenate šiandien, turės labai didelės įtakos ateityje. Tai reiškia, kad pasikeitus jūsų medžiagų apykaitai, jūs galite imti priaugti vis daugiau svorio. Taip pat, nuo reguliaraus nesveiko maisto vartojimo, gali pradėti kimštis kraujagyslės, prastėti širdies darbas, padidėti kraujospūdis, atsirasti įvairių neigiamų odos pakitimų, pradėti vystytis įvairios rimtos ligos ir kt. Trumpiau tariant, jūsų organizmas bus lėtai ir sisteminai žudomas iš vidaus – ir tuo galite net neabejoti.

Todėl jei jūs norite nugyventi sveiką ir laimingą gyvenimą, negalvokite tik apie tai, kaip jaučiatės šią akimirką. Jei dabar esate žvalūs ir laimingi, tai dar negarantuoja, kad taip jausitės po penkių ar dešimtiems metų. Mūsų kūnas sensta, todėl bėgant metams jis keičiasi, o tai reiškia, kad nesveika gyvensena visą tai gali dar labiau paspartinti. Todėl jei norite gyventi sveikiau, pokyčių imkitės jau dabar. Jei pasikeisite jūs, galbūt pasikeis ir jūsų aplinkos žmonės? O tai neabejotinai taps puikia paskata kitiems, kurie iki šiol vadovavosi neteisingais gyvenimo principais. Tuo tarpu, jei šių pokyčių pradžioje jums bus pakankamai sudėtinga – išmaniosios apyrankės ir kiti panašūs technologiniai prietaisai gali tapti labai puikia paskata nesustoti ir sistemingai bei užtikrintai propaguoti sveiką gyvenseną.