Saviugda ir tinkamas požiūris į gyvenimą

Ar pastebėjote, kad nemaža dalis šiuolaikinių žmonių nėra dvasingi? Ir šiuo atveju jokiu būdu neturime galvoje religijos. Kalbame apie žmogaus vidų. Nemaža dalis žmonių savo viduje jaučia didelę tuštumą, kurią užpildo įvairiais žalingais įpročiais. Tai didelė problema, kuriai būtina rasti sprendimą. Nors puikiai suprantama, kad konkretus gyvenimo būdas yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas, visuomet skatintina iniciatyva patarti, ištiesti pagalbos ranką ir nukreipti tinkama linkme.

SaviugdaKadangi šiandien saviugda yra pakankamai retas reiškinys, negalima nusigręžti nuo šios problemos ir teigti, kad tai kiekvieno žmogaus reikalas. Tuo tarpu, jei žmogus nuolatos juda pirmyn, mokosi naujų dalykų, domisi tuo, kas jam iki tol buvo neatrasta ir nepažinta – jo gyvenimo kokybė gerėja ne dienomis, o valandomis.

Jei žmogui reikia atsakymo ar įrodymų, kodėl reikėtų keisti savo gyvenimo būdą teigiama linkme ir kodėl reikėtų atsisakyti to, kas jam iki tol atrodė neįprasta, nepaisant neigiamų aspektų – atsakyti nėra sudėtinga. Tereikia pateikti privalumus, kuriais pasižymi sveikas ir teisingas požiūris į gyvenimą.

Suprantama, kad daugumos žmonių požiūrį formuoja žiniasklaidos priemonės ir reklama. Jei kasdien reklamose matome labai patraukliai ir gundančiai atrodančius mėsainius, akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau nusprendžiame juos paragauti, o tuomet, kai pasiduodame tokiems daugeliui būdingiems instinktams – kenkiame patys sau. Jei savęs nekontroliuojame, galiausiai susiduriame su didele įvairių papildomų problemų kilimo rizika.

Ir nors tai paremta žmogaus valia ir apsisprendimo laisve, vis dėlto būtina skatinti aplinkinius ugdyti savimonę ir stengtis priimti sprendimus, kurie nebūtų žalingi jų ir aplinkinių sveikatai. Kiekvienas žingsnis pirmyn, atsisakant bent vieno žalingo įpročio, yra didelis pasiekimas, dėl kurio reikia džiaugtis. Trumpiau tariant, geri rezultatai įprastai pasiekiami nedideliais žingsneliais. Todėl nemanykite, kad savo mąstymą ir įpročius turėtumėte pakeisti čia ir dabar. Tam gali prireikti laiko. Svarbiausia, kad siektumėte užsibrėžto tikslo. Nesvarbu, kada tai įvyks – po mėnesio, pusmečio ar metų. Jūs galite pakeisti savo gyvenimą taip, kad džiaugtumėtės kiekviena diena, patirtumėte daug naujo ir jaustumėtės sveiki, žvalūs ir energingi.