Daug kas svajoja apie darbą ir ofisą Vilniaus centre. Tačiau ne visi gali tai sau leisti. Nuomotis butą Vilniuje yra brangu, tačiau Vilniuje gražių ir kokybiškų įstaigų galima rasti ne tik miesto centre, bet ir už jo ribų. Vilnius – galimybių miestas, todėl galima tikėtis, kad už kiekvieno kampo nesunkiai rasite pirkėją ar klientą. Taigi, pirkti turtą Vilniuje verta, bet kaip išsirinkti? Tai gali būti sunku padaryti. Vilniuje parduodamos komercinės patalpos dažniausiai nėra pigios, todėl rinktis tenka itin atidžiai. Jei nuspręsite pirkti greitai ir skubėdami, gali tekti sumokėti šiek tiek daugiau. Tiesiog kuo ilgiau nagrinėsite rinką, tuo geriau suprasite, ko jums reikia, ir rasite geriausią kainą. Geriausias patarimas renkantis – neskubėkite, nes komercinės patalpos Vilniuje įsigijimas turi būti apgalvotas. Taip ne tik galite sutaupyti pinigų, bet ir pasirinkti tinkamą variantą.

Ar Vilniuje brangios komercinės patalpos?

Parduodamų komercinių objektų Vilniuje kainos skiriasi. Kaina priklauso ne tik nuo pasirinkto kambario, ofiso, bet ir nuo kitų niuansų. Vieta turi didelį skirtumą, nepamirškite, kad kai kurie pardavėjai nori uždirbti daugiau, todėl siūlo brangesnes kainas. Pravartu skirti šiek tiek laiko pagalvoti, ką pasirinkti. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir išsirinksite geriausią variantą. Kalbant apie kainas, jos gali labai skirtis. Kai kurios patalpos gali būti brangesnės dėl vietos, o kitos pigesnės, nes yra Vilniaus pakraštyje. Nuomojami būstai labai brangūs, todėl atsiradus tokiai galimybei visada patartina pirkti. Tačiau verta paminėti, kad ne kiekvienas verslininkas gali sau leisti įsigyti patalpas. Todėl rekomenduojamos paskolos. Tokiu būdu galite nusipirkti būstą ar ofisą ir mokėti už jį kaip nuomą. Skirtumas tas, kad nuomojant būstą po kurio laiko tenka išsikraustyti, o patalpos vistiek priklauso savininkui. Paėmę paskolą galite būti tikri, kad būstas priklauso jums. Todėl jei yra tokia galimybė, tikrai verta įsigyti. 

Taigi, jei svajojate apie nuosavą verslą Vilniuje ir ieškote patalpų apsvarstykite, ar klientams patogiau atvykti į centrą, o gal komercinėse patalpose klientai nesilankys? Apžvelgę visus niuansus galėsite ne tik išsirinkti patalpas verslui, bet ir sutaupyti.

Sostinėje naujos statybos butų darbai nuolat auga. Miestas plečiasi, atsinaujina ir tuo gali tik džiaugtis Vilniaus gyventojai ar planuojantys čia įsikurti. Daugelis jaunų žmonių tik ir dairosi – kur geriau įsikurti, kurie naujos statybos butai Vilniuje geresni, kur didesnės perspektyvos bei didžiausia investicijų grąža. Šioje situacijoje nuansų yra nemažai, tad galime pasistengti padėti apsispręsti, į ką labiau atkreipti dėmesį, jeigu Jūsų artimiausiuose planuose – naujo buto įsigijimas.

Buto pirkimas yra laikomas vienu lengviausių nekilnojamo turto sandorių. Dėl nesudėtingų procedūrų daugelis gana greitai priima sprendimą pirkti jiems patikusį nekilnojamo turto objektą. Net nebūtina būti šios srities ekspertu, kad įvertintumėte, ar butas Jums tiks, ar jo būklė tinkama ir bus patogu gyventi.

VIETA

Kiekvieno iš mūsų poreikiai skirtingi, todėl ir vienareikšmiško atsakymo negali būti. Svarbu, kad tikrų aplinka ir rajonas, jame jaustumėte saugūs ir „savi“. Apsidairykite ir pasidomėkite kaimynyste, kas randasi netoliesi: kokie nekilnojamo turto objektai, parkai, prekybos centrai , autobuso stotelės ir pan.

BŪKLĖ

Tam, kad akies mirksniu nustatytumėte būsto esamą būklę, gali būti ne taip lengva. Bute yra nemažai užslėptų darbų ir naudotų statybinių medžiagų. Tai gali būti santechnika, buto pertvaros ar namo stogas. Dalį šių darbų bei medžiagų, kurios buvo panaudotos darbams atlikti gali parodyti buto dokumencija ir ekspertų įvertinta pvz. šildymo kategorija ar pats buto planas. Jeigu abejojate, ar viskas atlikta teisingai Ir tvarkingai, galite samdyti vertintoją, kuris atvykęs į vietą galės realiai viską apžiūrėti, patikrinti ir įvertinti arba pateikti klausimus, nuotraukas statytojui ar darbų rangovui, kad būtų pateikti atsakymai ar ištaisyti darbai.

TIKSLAS

Labai svarbu, ar naujos statybos butai Vilniuje Jus domina gyvenimui sau, ar buto norite investicijai. Pastarasis pasirinkimas nebūtinai galimas tik nuomai. Dar gali būti tikslas butą įrengti patiems ir taip susikurti papildomai pridėtinę vertę arba tiesiog nupirkti jau įrengtą ir po kurio laiko jį perparduoti. Tad perkant adekvačiai įvertinkite buto kainą.

Išvardinome tris pačius pagrindinius kriterijus perkant naujos statybos butą. Šiais patarimais galite pasinaudoti ne tik įsigijant būstą Lietuvos sostinėje, bet ir kituose miestuose.

Naujas butas – sprendimas ir įsipareigojimas dešimtmečiams, o kartais ir visam gyvenimui. Būtent todėl savo naujus namus daugelis nori pasirinkti labai atsakingai. Ieškant geriausio varianto, kyla daugybė klausimų – nuo tinkamiausio mikrorajono iki būsto energinės klasės. Ką naujakuriams pataria nekilnojamojo turto (NT) ekspertai?

Lokaciją rinkitės atidžiai

Domina naujos statybos butai Vilniuje? Tokiu atveju svarbu apsispręsti dėl jo vietos. Idealiu atveju ji bus Jums strategiškai patogi: turėsite patogų susisiekimą su darboviete ir kitais rajonais. Jeigu auginate vaikus, labai svarbi mikrorajono infrastruktūra: kaip toli nuo Jūsų buto mokyklos bei darželiai. Taip pat būtina pasidomėti, ar būstą supanti miesto aplinka saugi (ar nėra daug nusikaltimų, kaip užpuolimai, vagystės ir t.t.).

Žinoma, galiausiai renkantis rajoną pasveriamas turimas biudžetas. Jeigu nebijote paišlaidauti, puikiai tiks Senamiestis ar Paupys, tačiau tokie mikrorajonai, kaip Naujamiestis, Šiaurės miestelis, Antakalnis, Žvėrynas ar Šnipiškės taip pat yra verti dėmesio.

Naujas butas ekonomiškiau už seną

Viena aktualiausių dilemų renkantis butą – pirkti senesnės statybos, bet pigesnį, ar daugiau investuoti į naują? Specialistai pastebi, kad naujos statybos butai Vilniuje atsiperka gana netolimoje perspektyvoje. Gerokai mažesnės išlaidos už šildymą dėl aukštos energinės klasės, patogus parkavimasis, kokybiškai ir estetiškai įrengta aplinka bei išpuoselėtos viešosios erdvės – tai, ko ieško daugelis naujakurių!

Svarbu atsižvelgti į tai, kad daugelis senos statybos būstų neturi tinkamos vėdinimo ir rekuperacijos sistemos, todėl tokiuose butuose neužtikrinama mikroventiliacija: patalpų oras reguliariai nevėdinant tampa suplėkęs, gali kauptis drėgmė, atsirasti pelėsis ir kitos problemos.

Renkantis plotą, atsižvelkite į ateities planus

Į būstą kelsitės dviese, todėl dviejų kambarių, 45-50 m2 butas dabar atrodo idealus? Pasitaiko, kad naujakuriai po kurio laiko supranta, kad butas ne toks jau didelis… jeigu Jus domina naujos statybos butai Vilniuje, patariama pasvarstyti, ar kelerių metų bėgyje neplanuojate šeimos pagausėjimo: kad atsiradus naujam šeimos nariui, netektų gyventi susispaudus arba dairytis naujo būsto.

Kita vertus, įsigyti gerokai per didelio būsto, kurio ploto neišnaudosite, taip pat nerekomenduojama: už būsto šildymą teks mokėti daugiau.