Visa tiesa apie dirbtinį apvaisinimą

dirbtinis apvaisinimasPasaulis atrodo neteisingas. Vienos moterys gali turėti vaikų, juos gimdo ir paskui palieka. Tuo tarpu kitoms tai tarsi svajonė, kurios niekaip nepavyksta įgyvendinti. Puiku, kad šiuolaikinė medicina yra taip toli pažengusi. Dirbtinis apvaisinimas šiuo metu gana stipriai išvystytas, tad daugelio moterų svajonė turėti vaikus – tampa realybe. Svarbiausia suvokti, kad paslaugos gali prireikti ne tik tokiu atveju, jeigu moteris yra nevaisinga, gali būti, kad toks yra vyras, tačiau šiuo atveju procedūra atliekama būtent dailiosios lyties atstovei.

Kartais nevaisingumo priežastys yra mityba bei kiti veiksniai, kartais jų paprasčiausiai yra neįmanoma išsiaiškinti, taigi svarbiausia susikoncentruoti ties galimybe būti dirbtinai apvaisintai vietoj to, kad pergyventumėte ir galvotumėte, kad galimybės turėti savo kraujo vaikų nėra.

Nevaisingumo tyrimas pradedamas tokiu atveju, jeigu:

  1. Moteris negeba pastoti daugiau nei vienerius metus.
  2. Ilgą laiką buvo vartojamos kontraceptinės tabletės.
  3. Moteris serga kokia nors ginekologine liga.

Jeigu pasitvirtina, kad moteriai yra viskas gerai, tokiu atveju pradedama atlikti tyrimus vyrui. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę kokybiškai atlikti tyrimus ir sužinoti, kokios priežastys lemia nevaisingumą. Tuo pačiu ieškoti būdų, kurie gali užtikrinti, kad esama situacija būtų kuo greičiau išspręsta.

Dirbtinis apvaisinimas gali būti sėkmingas ir gali ne. Viskas remiasi į daugelį veiksnių. Jeigu moteris pastojo, tokiu atveju jai atliekamas ir genetinis tyrimas. Taip stengiamasi išsiaiškinti, ar vaikas gims sveikas. Apvaisinimo metu dažniausiai sėkla naudojama vyro, tačiau jeigu pastarasis ir yra priežastis, kodėl pora negali turėti vaikų, tokiu atveju pasirenkamas donoras. Moteris gali pati pasirinkti, kurio donoro sėklą nori panaudoti savo vaikelio gimimui. Procesas, kuomet sėkla dedama į kiaušides yra visiškai paprastas. Retai kada kyla kokios komplikacijos, o jeigu su jomis susiduriama, tokiu atveju gydytojai greitai sutvarko susiklosčiusią situaciją. Tuo pačiu nors ir vaikelis yra pradedamas dirbtiniu būdu, visgi, vėlesnis vaiko augimo ir gimdymo procesas yra visiškai įprastas.

Faktai, kurie padės paprasčiau suvokti apvaisinimo procesą

  • Beveik 10 procentų pasaulio gyventojų neturi galimybės susilaukti vaikų, taigi kreipiasi į specialistus. Europoje ir Amerikoje skaičius vis labiau didėja.
  • Įdomu tai, kad dažniausiai nevaisingos moterys yra 25-35 metų amžiaus intervale. Vyresnėms jau rekomenduotinas genetinis tyrimas. Tokio amžiaus moterys pirmiausia turėtų bandyti susilaukti vaikų pačios.
  • Pirmo dirbtinio apvaisinimo metu yra maždaug 25 procentai, kad pavyks pastoti. Po antro apvaisinimo tikimybė didėja iki 50 procentų.

Svarbiausia yra pasirinkti tokią kliniką, kurioje Jums būtų suteikiama visapusiška pagalba stengiantis turėti vaiką. Žinoma, dirbtinis apvaisinimas yra jau paskutinis pasirinkimas. Pirmiausia reikia ištirti kas ir kodėl negali turėti vaikų, nes sužinojus ir išsprendus problemą padėtis gali pasitaisyti. Lietuvoje yra ne viena klinika, kur suteikiamos tokios pobūdžio paslaugos, tad siūlome įvertinti tam tikrus kriterijus, kurie padės apsispręsti, kuri yra geriausia.

  1. Daugmaž suteikiamų paslaugų kainos yra panašios, tačiau palyginkite ir pasirinkite jums labiausiai priimtiną variantą.
  2. Taip pat reiktų pasidomėti klinikos kompetencija. Paprasčiausiai kiek moterų pastoja po tam tikroje vietoje atliktos procedūros.
  3. Žinoma, galiausiai visos kitos smulkmenos, kurios padės apsispręsti.