Auginame patys

Paprikų auginimasĮvairiausių augalų auginimas yra malonus užsiėmimas ir laiko praleidimo būdas. Smagu yra turėti, kuo rūpintis, prižiūrėti ir stebėti kaip auga ir skleidžia žiedus jūsų augalėlis. Ar tai būtų paprasta begonija, hiacintas, ar valgomi augalai – pomidorai, paprikos, vis vien bus malonu stebėti kaip dėl jūsų pastangų augalas stiebiasi į viršų ir džiugina akį. Bet ar sunku yra užsiimti auginimu? Iš tiesų, ne. Jei nesiekiame tobulo grožio ar didžiulio derliaus. Augalas gali tekti kartą ar kelis kartus persodinti iš mažesnio vazono į kiek didesnį, paskui į dar didesnį. Kartais augalą teks palaistyti ar nuskabyti kokį lapelį. Tačiau, augalams daug priežiūros paprastai nereikia. Na tik tuomet, kai išvažiuojate atostogų. Kažkas juk turi palaistyti jūsų augalus. Pagalvokite ir apie tai, prieš nuspręsdami, kad namus norite papuošti keliais žalumynais.

Nors gėles auginti ir įdomu ir gražu, tačiau maistiniai augalai duos dvigubą naudą. Jais ne tik pasigrožėsite iš darbo grįžę namo, bet, subrendus vaisiams ar daržovėms, galėsite juos valgyti, o dar ir draugus pavaišinti! Auginti pomidorus, agurkus mėgsta ne viena šeimininkė, juolab kai šiuos augalus nesunku užsiauginti šiltame balkone ar tiesiog ant palangės. Agurkų, pomidorų, o kad ir paprikų auginimas nėra sudėtinga misija ir tą gali padaryti kiekvienas, paskaitęs kokį straipsnį ar keletą apie šių daržovių auginimą.

O gal auginti kokį citrinmedį ar apelsinmedį? Jau yra išvesta medžių veislių, kurias galima auginti ir namuose. Štai citrinmedžiai itin populiarėja pastaruoju metu. Kartais jam užauginti tiesiog užtenka paprasčiausią citrinos sėklą užkasti vazono žemėse. Tačiau jei norime būti tikri, kad mūsų medelis užaugs, pasirūpinkime, kad jam netrūktų nei šilumos nei drėgmės. Reguliariai palaistykime, duokime jai saulės šilumos ir šviesos. O kaip smagu bus paskui valgyti savo rankomis ir pastangomis užaugintas citrinas ar apelsinus! Džiaugsmo, ko gero, bus daugiau nei valgant paprastas paprikas ar agurkus. Išbandykime auginimą namuose ir džiaugsimės skaniais prinokusiais vaisiais bei sveikomis daržovėmis.

Jei manote, kad auginimu užsiimti nesugebėsite, pradėkite nuo paprastų, lengvai auginamų ir daug priežiūros nereikalaujančių augalų. Pavyzdžiui, kaktusų. Nusiperki kaktusą, pasistatai ant palangės ir tiek. Tik nepamiršk palaistyti kartą į mėnesį. Na o įgudus galima bus pereiti prie įdomesnių augalų.