Sporto lauke privalumai: lauko treniruokliai, grynas oras ir gera savijauta

lauko treniruokliaiPastaruoju metu sportas labai populiarus. Žmonės sveikiau maitinasi, lanko sporto klubus, daugiau laiko praleidžia lauke. Šiltuoju metų laiku vis daugiau žmonių renkasi lauko pramogas, todėl apleidžia treniruoklių sales. Dviračiai, riedučiai, lauko tenisas, bėgimas — tai tik maža dalis sporto šakų, kuriomis galima užsiimti lauke. Net ir tiems, kurie mėgsta fizinius jėgos pratimus, lauke yra veiklos. Šiai grupei žmonių labai padeda lauko treniruokliai.

Lauko treniruokliai Lietuvoje atsirado gana neseniai. Nors kitose Europos ir pasaulio valstybėse lauko sportas jau seniai plėtojamas, mūsų šalyje tai gana naujas reiškinys. Tik pastaraisiais metais didieji mietai pradėjo galvoti apie lauko treniruoklius ir jų poreikį. Ne viename didesniame parke pradėjo „dygti“ įvairūs lauko treniruokliai. Šiomis dienomis lauko treniruokliais naudojasi ir jaunimas ir senjorai. Tai puikus būdas palaikyti dailias kūno formas, grūdinti organizmą. Lauko treniruokliai leidžia sutaupyti. Sporto salių obonementai kainuoja nemažus pinigus. Ne kiekvienas gali sau leisti mokėti 30-50 eurų už kelis apsilankymus treniruoklių salėje. Taigi, tokie žmonės renkasi alternatyvą — treniruotes lauke. Galima rinktis net kelis variantus: bėgimą, šiaurietišką ėjimą, jogą, dviračių sportą. Šiuos užsiėmimus galima kombinuoti ir sudaryti visą savaitės ar mėnesio programą. Prie kardio pratimų, kaip bėgimas ar riedučių sportas galima prijungti lauko treniruoklius. Jei aktyvi fizinė veikla nepatinka, tuomet galima rinktis tik treniruoklių režimą. Parkuose įrengti lauko treniruokliai yra daugiafunkciniai. Vieno treniruoklio pagalba galima treniruoti net keletą raumenų grupių.

Taigi, galima išskirti net keletą lauko treniruoklių pliusų. Pirma, jie nieko nekainuoja. Visi lauko treniruokliai įrengti laisvalaikio zonose, parkuose, vaikų žaidimų aikštelėse yra skirti bendram naudojimui. Antra, tai pilnavertiška treniruočių programa. Dauguma treniruoklių skirti ne vienai raumenų grupei, todėl su vienu treniruokliu galima atlikti net keletą pratimų. Trečia, sportas lauke suteikia galimybę mėgautis gaiviu, grynu oru. Nereikia per visą miestą keliauti į sausakimšą sporto klubą, laukti eilėje prie treniruoklių. Užtenka pasirinkti parką, patogiai apsirengti ir mėgautis turiningu laiku.