Nesaugūs lytiniai santykiai, ligos ir apsisaugojimo priemonės

Prezervatyvai internetuNorite apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų? Jei taip, tuomet pateiksime jums nemažai naudingos informacijos apie prezervatyvus ir požymius, kurie gali informuoti apie tam tikras ligas, kuriomis galite užsikrėsti, jei lytinių santykių metu nenaudosite apsisaugojimo priemonių.

Keletas faktų apie lytiniu keliu plintančias ligas

  • Lengviausias būdas tapti infekuotais – turėti lytinius santykius su žmogumi, kuris yra vienos ar kitos lytiniu keliu plintančios ligos nešiotojas.
  • Didelis procentas infekuotų žmonių yra jaunimas.
  • Rizika užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis padidėja tuomet, jei dažnai keičiate sekso partnerius.
  • Iš karto po infekcijos gali nebūti jokių aiškių simptomų.
  • Simptomai gali būti nesunkiai supainiojami su kitomis ligomis.

Simptomai dėl kurių turėtumėte kreiptis į gydytojus

  • Skausmas arba perštėjimas šlapinantis arba lytinio akto metu.
  • Neįprastos išskyros, pasirodančios iš lytinių organų.
  • Pilvo apačioje ir lytiniuose organuose jaučiamas skausmas.
  • Pabėrimai ir paraudimai ant lytinių organų.
  • Didelis galvos skausmas, maudžiantys raumenys ir paburkusi gerklė.

Kada turėtų būti naudojami prezervatyvai?

Prezervatyvus reikėtų naudoti kaskart užsiimant lytiniais santykiais – nebent turite nuolatinę partnerę ir planuojate šeimos pagausėjimą. Žinoma, taip pat šių priemonių galite nenaudoti ir tuomet, kai jūsų partnerė vartoja kontraceptines tabletes. Tačiau pastarasis atvejis nėra labai dažnas, kadangi nemaža dalis moterų nėra linkusios reguliariai naudoti kontraceptikus, kurie gali neigiamai paveikti hormonų pusiausvyrą.

Ar prezervatyvai suteikia didelį apsaugos lygį?

Taip, jei prezervatyvai naudojami laikantis visų instrukcijų. Tokiu atveju jų apsauga gali viršyti netgi 98 proc. Ką jau kalbėti apie tai, kad šios apsisaugojimo priemonės yra visiškai nekenksmingos vartotojų sveikatai.

Kaip pasirinkti prezervatyvus ir kur juos įsigyti?

Šias apsisaugojimo priemones reikėtų rinktis labai atidžiai ir atsakingai. Turite atkreipti dėmesį į prezervatyvų dydį, formą ir kitas išskirtines savybes. Tuomet lytinio akto metu galėsite jaustis ne tik saugiai, tačiau taip pat patirsite ir dar didesnį malonumą. Kalbant apie jų įsigijimą – pastaruoju metu prezervatyvai internetu yra bene populiariausias vartotojų pasirinkimas. Internete yra siūloma daugiausiai skirtingų rūšių prezervatyvų, kurie įkainojami kur kas mažesnėmis kainomis.